מסע התפילה לראדין - וילנא

The Historical Tefillha Trip​

להיזכר לישועה ורחמים על ציונו של מאיר עיני ישראל

גדולי ישראל יערכו מעמד תפילה על ציונו של מרנא החפץ חיים זי"ע בראדין שבשיאו יונח 'ספר הגיבורים' עם שמות בני ישראל לברכה וישועה

משלחת מיוחדת של גדולי ישראל תעלה לציון הקדוש בראדין, לרגל התחלת המחזור השלישי בלימוד דף היומי בהלכה, להזכיר לברכה וישועה את המקבלים על עצמם להצטרף ללימוד דף היומי בהלכה כסדר - במשלחת ישתתפו עשרות רבנים מכל העולם היהודי.

 

 ההרשמה ל'ספר הגיבורים' מתאפשרת לכל מי שמקבל על עצמו ללמוד כסדר ב'דף היומי בהלכה'.

 

התרגשות עצומה בעולם היהודי כולו לקראת מעמד התפילה הנשגב על ציונו של מרנא החפץ חיים בראדין, שייערך עם סיום המחזור השני בדף היומי בהלכה, ותחילת המחזור השלישי בלימוד היומי כסדר.

 

המעמד יתקיים בע"ה ביום שישי י"ט בשבט, כאשר בשבת פרשת יתרו ייערך בווילנא מעמד הקונוונשן השנתי של דרשו באירופה.

 

המעמד שכבר הפך למסורת קבועה, כאשר גדולי הדור משתתפים בו ומעתירים בתפילה על הלומדים הקבועים ועל המצטרפים ללגיונו של מלך המבקשים להימנות על דבר הלכה ולהיות חלק מלימוד ההלכה היומי שמאחד רבבות יהודים ברחבי תבל. בשיאו של המעמד יונח 'ספר הגיבורים' על הציון הקדוש, עם כל שמות המקבלים על עצמם ללמוד בקביעות דבר ה' זו הלכה.

במקביל ייערך מעמד תפילה נשגב גם בציון מרנא הגר"א זי"ע בווילנא.

ההרשמה בספר הגיבורים אינה כרוכה בכל תשלום או תרומה, והיא מתאפשרת לכל מי שמקבל על עצמו ללמוד כסדר ב'דף היומי בהלכה'.

 

בדרשו החליטו לצאת למהלך המיוחד, בעקבות המסעות ההיסטוריים לציון החפץ חיים בשנים האחרונות, והמסע המיוחד שנערך לקראת סיום המחזור השני, אשר במסגרתו נרשמו קרוב ל-30 אלף יהודים שקיבלו על עצמם לימוד הדף היומי בהלכה, כאשר רובם, כ-20 אלף במספר, הצטרפו גם למסלולי הבחינה הקבועים של 'דרשו'. 

כעת, עם סיום המחזור השלישי, ובעקבות פניית רבים שביקשו להיזכר גם הפעם במעמד התפילה המיוחד, גם הפעם יתאפשר לציבור הרחב להצטרף ללימוד הדף היומי בהלכה, ולהיזכר לישועה ורחמים על הציון הקדוש.

 

רבני רבני המשלחת המתכוננים בסילודין להיות שלוחים נאמנים לאלפים ורבבות אשר קיבלו על עצמם את לימוד הדף היומי בהלכה כתקנתם של מרנן ורבנן גדולי ומאורי הדור שליט"א, התבטאו בחרדת קודש על המסע המתוכנן, ועל העול הכבד שהונח על כתפיהם בבואם להיות שלוחיהם של רבבות אלפי ישראל בציון הקדוש של מרנא החפץ חיים. 

במסע הקודש ישתתפו הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון וחבר מועצג"ת. הגאון הגדול רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א ראש ישיבת מיר וחבר מועצג"ת. הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א רב ביהכ"ס המרכזי שכונת אוסם ב"ב. הגאון רבי יצחק קולדצקי שליט"א חתנא דבי נשיאה דמרן שר התורה שליט"א. הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א גאב"ד שערי הוראה, חבר בד"ץ דמרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל ומג'ש ב'דף היומי בהלכה'. הגה"צ רבי חזקיהו מישקובסקי שליט"א, מנהל רוחני דישיבת "אורחות תורה" בני ברק. הגאון רבי יצחק שמואל שכטר שליט"א דומ"צ קרית צאנז נתניה בעל שו"ת ישיב יצחק. הגאון רבי בנימין פינקל שליט"א משגיח ישיבת מיר. הגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א, רב שכונת רמת דוד ב"ב ומגש בדף היומי בהלכה. הגאון רבי ברוך שטרנבוך שליט"א רב קהילת ויזניץ ברכפלד ודומצ ק"ק קרית ספר. הגאון רבי דוד שלמה זולדן שליט"א דמו"צ וראש הכוללים דחסידי סרט ויזניץ חיפה. הגאון רבי ברוך יהודה היימליך שליט"א מו"צ בעדה החרדית ומרבני קהילות תולדות אהרון. הגאון רבי אברם סלים שליט"א רוב ישיבת מאור התורה. הגאון רבי חיים פסח הורביץ רב קהילת בעלזא באשדוד חבר בדת מחזיקי הדת ומג"ש בדף היומי בהלכה. בנוסף ישתתפו במסע עוד רבנים רבים מכל רחבי העולם היהודי. 

ניתן להעביר שמות לכתיבה ב'ספר הגיבורים' באמצעות עמדות נדרים פלוס, או באמצעות האימייל dirshu@dirshuglobal.org

קליפ מסע לראדין תש"פ לצפיה ישירה

קליפ מסע לראדין תשע"ה לצפיה ישירה

להורדה השיר ראדין בביצוע נחמן סלצר

עברית

English

כל הזכוית שמורות ל 'דרשו גלובל' 
powerd by SKY MEDIA